Automobilům na začátku také nikdo nevěřil

Máme rádi, když věci fungují automaticky. Nebo možná ještě přesněji roboticky. Díky našim vozidlům si už brzy necháte doručit zásilku až ke dveřím a neztratíte při tom ani minutu času. Chcete se osvěžit v parku nebo pohlídat továrnu? Žádný problém. Naší vizí je přenechat opakující se činnosti strojům a využít lidský potenciál efektivněji.

Pár slov Jana Najvárka

Automatizace a robotika je mým celoživotním zájmem. Pevně věřím, že jednoduché a opakující se úkony nepatří lidem, ale strojům. Věnujme lidský čas věcem, které jsou kreativní a které lidi baví!

Jan Najvárek Cofounder of Artin & Roboauto

Naše vize pro autonomní zítřek

2020

Od května validujeme koncept robotické last mile delivery pomocí našeho vozítka VXT (stále ještě s řidičem). Pracujeme na prototypu robotického vozidla vlastní výroby, pilotní provoz chceme nastartovat do konce roku.

2021

Startujeme několik pilotních projektů teleoperovaných či autonomních robotů v kampusech, industriálních parcích a jiných oblastech, kde lze legálně naši technologii nasadit

2022

Start komerčního provozu našich teleoperovaných robotů pro dodávku balíčků, jako prodejní automaty nebo vozidla strážní služby.

Kdo projekt pohání vpřed?

Jan Najvárek

Vizionář, který nikdy neskrýval svoji vášeň pro moderní technologie. Po ukončení studií na Vysokém učení technickém v roce 1998 založil společnost ARTIN a před dvěma lety pod jeho vedením vzniklo BringAuto. Zde pracuje hlavně na uvedení last mile delivery robotů do našeho života.

Andrea Najvárková

V BringAutu zajišťuje exekutivu, HR a PR. „Sny jsou tu proto, abychom je mohli realizovat. Těším se až last mile delivery robota BringAuto potkám před domem.“ Při svém posledním působení ve společnosti ARTIN jako HR specialista mimo jiné zaváděla neomezenou dovolenou.

Jan Zbořil

Nadšený designér, který se rád podílí na projektu, který má velký potenciál v blízké budoucnosti. Idee, skicy, 3D modely, vizualizace a prototypy, to je Honzova parketa. Klade důraz na smysluplnost a využití designového zpracování.

Mário Ivančík

Hlavní programátor a fanoušek nových technologií. S programováním začal již na střední škole a dále se mu věnoval počas studia na VUT. Možnost pracovat v oblasti autonomního řízení vozidel a strojového učení je pro něj velká výzva. V týmu BringAuta má na starosti celou serverovou architekturu pro produkty, zákazníky a kolegy.

Matúš Kašuba

Nejnovější člen týmu BringAuto, který miluje moderní technologie a komunikaci s lidmi. Jako Product Manager má na starosti rozvoj našich produktů, samotný obchod a jednání s investory. Vystudoval Fakultu strojního inženýrství VUT v Brně a poté pracoval v oboru strojírenství jako obchoďák.

Bezpečný software, který umí víc, než řídit z bodu A do bodu B.

Naše řešení je postaveno na kvalitním software. Ten v rámci implementace do jednotlivých vozidel obsahuje následující funkce:

  • vyladěnou komunikaci se zákazníkem
  • online sledování zásilky
  • notifikace s přesným časem příjezdu
  • možnost změny místa či času doručení (s možností monetizace této flexibility)
  • centrální řešení pro dohled nad vozovým parkem, online sledování polohy, stavu robota, plánu cesty
  • robustní možnost teleoperace vozidel z centrálního stanoviště přes mobilní sítě 4G a 5G, umožňující optimální využití řidičů
  • autonomní řízení robotů s využitím digitální mapy trasy a rozpoznáním překážek a chodců
  • možnost změny trasy na základě situace a překážek
  • notifikace do centra řízení v případě problémů

Sledujte nás @BringAuto a nic Vám neunikne